Στις 29 Μαρτίου  οι  μαθητές  της  Ε΄ και  Στ΄ τάξης  επισκέφθηκαν  τις  εγκαταστάσεις του ΔΕΔΔΗΕ  στα Τρίκαλα.  Αρχικά επισκέφτηκαν τον   Υποσταθμό 150/20KV στον Λόγγο. Ενημερώθηκαν από τον επιτηρητή του Υ/Σ κ. Γκοβίνα Αλ.  από το ΑΔΜΗΕ (Ανεξάρτητος Διαχειριστής Μεταφοράς Ηλεκτρικής Ενέργειας) και την κ. Οικονόμου. Αν. από τον ΔΕΔΔΗΕ (Διαχειριστής Ελληνικού Δικτύου Διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας). Στη συνέχεια  επισκέφθηκαν  τις εγκαταστάσεις του ΔΕΔΔΗΕ  περιοχής Τρικάλων στο κτίριο της ΔΕΗ.

Εκεί έγινε ενημέρωση και ξενάγηση στον χώρο από την κ. Οικονόμου Αν. : Τομεάρχης Δικτύου ΔΕΔΔΗΕ, τον κύριο Μπεχλιβάνο Β. Υποτομεάρχη Εκμετάλλευσης Δικτύου του ΔΕΔΔΗΕ και τον κύριο Σιδέρη Ηλία: Εργοδηγό, ενώ για το «Λογιστήριο» του ΔΕΔΔΗΕ ενημέρωσε ο κ. Μπολομύτης Κ. : Τομεάρχης Χρηστών του Δικτύου.

Οι   μαθητές  επέστρεψαν  στο σχολείο μας χαρούμενοι και πλουσιότεροι σε γνώσεις.